מאמרים

מה היא נקודת אמת?

1279625 abstract background"נקודת אמת" זה הוא המסע של כל אחד ואחת מאיתנו אל עבר הנקודה הפנימית שבו אל תוך גילוי הנקודה הנסתרת שבנבכי נפשו, אותה נקודה המסוגלת לעזור לאדם לסגל כלים נכונים להתמודדות בריאה במהלך חייו מתוך אמת פנימית. אותה נקודה פנימית אינה גלויה לעין כל ועל האדם לחפש אותה ולברר אותה מתוך נפשו, בדרך של סדנה בת 10 מפגשים המשתתף עובר תהליך חוויתי תוך לימוד מעמיק של שיטת הטיפול והעבודה הרוחנית "נקודת אמת", ומקבל כלים להתנהלות נכונה בחיי היום- יום.

ביכולתה של השיטה נקודת אמת להראות לאדם אל מול עיניו את יכולותיו המופלאות ואת המקום אליו הוא יכול להגיע ומסוגל ע"י עבודה עקבית, האדם  רואה את השינוי שמתחולל בו ואף לומד להוריד את אותם שינויים פנימיים לידי מעשים, ע"י שינוי האמונה מתפיסת חיים אחת המחשיכה את מציאותו לתפיסת חיים מאירה המסוגלת לעזור לו ללכת בדרך האמת ולקיים את שליחותו למענה הגיע לעולם.

נקודת אמת היא שיטה יחודית היונקת ומחוברת לתורה הקדושה ולחסידות. על מנת שנוכל להבין את מישור הפעולה של נקודת אמת עלינו להבין בראש ובראשונה באילו רבדים אנו פועלים, וכיצד אנו מטפלים בהם.


האדם מורכב מארבעה גופי תודעה :

 

הגוף הפיזיולוגי

הגוף הפיזיולוגי הוא הגוף אותו אנו מכירים, מחקרים רבים במהלך השנים בתחום הפיזיולוגיה והאנטומיה למדו להכיר את גוף האדם, עם התפתחות הציויליזציה והרפואה בפרט למד האדם כיצד לטפל ולרפא בעיות פיזיולוגיות. הרפואה המערבית הקונבנציונלית כפי שאנו מכירים אותה מטפלת בסימפטומים של המחלה אך אינה נוגעת בשורשה. כלומר כאשר יש מחלה מסוימת בגוף, המתבטאת בשיעול והצטננות התרופה שתינתן תחסל את השיעול וההצטננות אך הסיבה להופעת השיעול לא טופלה ולכן אותה מחלה יכולה להופיע בשינוי צורה במקום אחר בגוף. כאשר לא מטפלים בשורש הוא עדיין קיים והסימפטומים רק משתנים.


דוגמא לטיפול בשורש הפיזיולוגי: בדרך של רפואה טבעית ניתן להגיע לשורש המחלה הפיזית, למשל בדרך של תזונה המותאמת לאדם ולמחלה יהיה ניתן לטפל בשורש המחלה. כאשר יש אולקוס לאדם, האולקוס הוא פצע בקיבה, כל שעלינו לעשות הוא לא "לגרד" אותו מספר ימים וכך תיפתר הבעיה בשורשה. כאשר אנו אוכלים מאכלים מסוימים אנו מגרדים את הפצע הפנימי, לכן הפתרון הוא לעשות צום מבוקר ע"י מטפל בשיטה ולשתות מים במשך הצום, בדרך זו הפצע יגליד והקיבה תחזור לפעילות תקינה תוך מספר ימים. אך לעתים טיפול בשורש הפיזיולוגי אינו מספיק מאחר ולא טופל השורש הרגשי של הבעיה.


הגוף האנרגטי

הגוף האנרגטי והוא לא נמצא ברמת החומר אלא ברמת האנרגיה וכח התנועה. הגוף האנרגטי הוא זה שנותן כח לאיברים וליכולת התנועה שלהם. כל תנועה שקיימת באדם נובעת מהפעילות האנרגטית שלו, והיא מביאה אותו לידי מעשה ברמה הפיזיולוגית והמעשית. בגוף ישנם ערוצי אנרגיה שונים שאחראים על פעילות האיברים ועל כח התנועה. כמו בגוף הפיזיולוגי גם בגוף האנרגטי ישנן מחלות, המחלות מתבטאות בחוסר איזון במישורים: חום,קור,לחות, ויובש, כאשר יש הצטברות עודף או חוסר של אחד המישורים הללו נוצרת תקיעות. כאשר נוצרת תקיעות עלינו לשחרר אותה על מנת שתתקיים זרימה נכונה של אנרגיה בערוצים האנרגטיים.

כיצד מטפלים בתקיעות בגוף האנרגטי?

הרפואה שאנו מכירים בגוף האנרגטי כוללת בתוכה מגוון רחב של שיטות ריפוי הכוללות בתוכן את הרפואה הסינית המורכבת מדיקור, שיאצו וטווינה, הילינג וכן פרחי באך וכד'.


הגוף הרגשי

הגוף הרגשי הוא הגוף העיקרי המנהל אותנו באופן יום יומי, אך למרבה הפלא, הוא גם המישור בו אנו עובדים הכי פחות, אם נתבונן בצורה עמוקה ניתן להסיק כי אנחנו לא מכירים אותו כלל וכלל. הגוף הרגשי הוא הגוף הכי גבוה אליו הגיעה הפסיכולוגיה הקלינית ואף שיטות עבודה אחרות, כאן במישור הנ"ל נעצרת העבודה, והעולם ממשיך להיות מופעל ע"י רגשות כאשר אין לו שמץ של מושג כיצד לעבוד איתם באמת ולפעול יחד עם התנועה הרגשית הקיימת בכל אינדיבידואל.בדרך של פסיכולוגיה קלינית ישנה דרך להגיע לזיהוי רגש ופריקה רגעית של הרגש, אך כלים לעבודה שורשית עם הרגש בצורה אישית לא ניתנים ע"י פסיכולוגים ופסיכיאטרים.


לרוב אנו שומעים על אין ספור מקרים בהם אדם מרגיש קצת עייף ועצוב וכבר מקבל מרשם לתרופות נוגדות דכאון. תוצאות המחקרים הסטטיסטיים של השנים האחרונות מוכיחים לנו שוב ושוב שהתרופה הנמכרת ביותר בעולם כולו הינה תרופה נגד דכאון. תוצאות המחקרים מעידים על מצב החברה.


העולם הרגשי מורכב בסך הכל משישה (6) רגשות שליליים ושני (2) רגשות חיוביים.

לכל רגש יש תנועה משלו והתבטאות מסוימת משלו, אמנם אנו לא בקיאים בעבודה עם רגשות לכן השלב הראשוני של הסדנה נקודת אמת הוא להתחיל בראש ובראשונה עם "ניקוי רעלים רגשי", כלומר האופציה לזהות רגש, לאפשר לנו לחוות ולפרוק אותו בצורה נכונה היא הניקוי המהיר והיעיל יותר של רגשות מהמערכת הרגשית והנפשית שלנו, החוצה. ניקוי הרעלים הזה הוא חשוב מאחר והמדע מוכיח כי תנועה מסוימת של רגש שלילי פוגעת במערכת הנפשית והפיזית באופן ישיר. על מנת להתחיל את הניקוי על האדם לזהות ולהכיר את הרגש ששולט בו על בוריו ובצורה כזאת יוכל לטפל באותו הרגש.


לדוגמא: כעס. האדם כועס כאשר יש פער בין הרצוי למצוי, כאשר רצון האדם אינו מתמלא ומתממש האדם באופן אוטומטי מגיע לכעס, כמו כן תסכול הוא נגזרת או השתלשלות של הכעס. כאשר האדם כועס הוא משחרר רעלים לתוך המערכת: הלב הוא משכן הרגשות כולם לכן בכל פעם שעולה רגש שלילי, הוא נכנס אל הלב ורעילותו פוגעת אף בכלי הדם, הלב שולח את כלי הדם המלאים באותה רעילות שיצר הרגש השלילי ומפיץ אותם לכל האיברים. כך נוצרת רעילות רגשית שיכולה לפגוע בגוף הפיזי.

ללב יש אפשרות רק לרגש אחד כל פעם, האם שאלת את עצמך היום : איך אני מרגיש\ה?

הגוף התודעתי מחשבתי

הגוף התודעתי מחשבתי - בתוך הגוף הגבוה והעליון ביותר נמצאת הגוף התודעתי- מחשבתי הטומן בחובו את תפיסת החיים של האדם, והרצון שלו. זה הוא המקום הגבוה ביותר בנפש האדם ולרוב הוא אינו מודע אליו ואינו פועל במישור זה. על האדם לעבוד עבודה רוחנית פנימית על מנת להגיע לגילוי השורש ממנו הוא מופעל. השינוי התודעתי מתאפשר ע"י ניקוי המערכת התודעתית מהרעלים הנמצאים בתוכו ויחד עם זאת בשיטת הטיפול נקודת אמת ומד האדם כיצד להזין את התודעה שלו במזון הנכון לה על מנת להגיע לניהול נכון של מהלך חייו, ניהול הנקי מרעלים תודעתיים.

 


 לכל אדם יש תפיסת חיים שדרכה הוא חווה את המציאות והיא מהווה את הכח המניע שלו בחיים, כלומר היא המניעה את רצונותיו ופעולותיו בעולם הזה. רוב תפיסות העולם של בני האדם המנהלות אותם הן שליליות וכאשר האדם חי מתוך תפיסת עולם שלילית הוא יהיה כמו עיוור באפילה, וינהג כמו טייס אוטומטי. בני האדם מאמינים במאת האחוזים בתפיסת עולם שלילית לגבי עצמם ולכן תמיד יפעלו באופן לא מודע בצורה ההפוכה לתפיסת העולם שלהם על מנת להוכיח את ההפך לעצמם, כלומר, למלא את החיסרון בתוך הנפש שלהם.

807630 dominoes

תפיסת החיים השלילית נקראת "מימרא מחשיכה", אותה תפיסת חיים מסתכמת במשפט אחד שמהווה את החיסרון הגדול ביותר של האדם, כאשר הוא נוהג וחי ע"פ המימרא המחשיכה שלו תפיסת המציאות שלו מתעוותת ומוחשכת, וכך הוא חווה את כל הקשיים והייסורים בחייו.

המימרא המחשיכה מתבטאת בכל התחומים: זוגיות, הורות, חיבור עם הפנימיות של האדם, כשלים במערכות יחסים וכו'. כאשר האדם מגלה מה השורש המניע את פעולותיו ומזהה אותו הוא יוכל בשלב הראשון להכיר בו כרע, להבין ולהפנים כי השורש שמניע את פעולותיו הוא רע ומזיק לו, ובעצם גורם לחווית מציאות שלילית ותפיסה שאינה נכונה, או בפשיטות, “לחיות בדמיונות".

 

לכל אדם יש 10 מימראות מחשיכות, כנגד 10 מאמרות בהן נברא העולם, הרמז הטמון במילה עולם הוא מלשון העלם- כלומר שיש משהו נעלם שעלינו למצוא ולגלות. מימרא אחת מתוך מכלול העשיריה, היא השורשית ושאר המימראות הן ענפים הנגזרים ממנה.


לדוגמא: אדם שהמימרא המחשיכה שלו היא "אני כשלון" , מעידה על העובדה כי החסרון הגדול ביותר של אותו אדם הוא חיסרון להצלחה, לכן לפי החוק הרוחני כי אדם עובד בצורה הפוכה למחשיכה שלו הוא יחפש את ההצלחה בכל מקום ובכל מחיר, מאחר והכלי שלו תמיד יהיה ריק מהצלחה. לכן גם אם יצליח יותר מכל הסובבים אותו, גם אם יהיה הכי טוב בחברה בה הוא חי לעולם ההרגשה הפנימית שלו תהייה חוויה של כשלון.מאחר וההשתוקקות למילוי החסרון היא כ"כ גדולה כך גם הדרך למלא את החיסרון במקומות גשמיים וחיצוניים לא יביאו למילוי אמיתי של אותו חיסרון, בצורה זו תמיד ירגיש האדם שהוא נכשל בחוויית החיים שלו. דוגמא זו היא בעצם החוויה הקלאסית של כל אדם כאשר הוא מאמין במחשיכה שלו: האדם  ימשיך לחוות מציאות של קושי ייסורים ותסכול ולא יבין מדוע זה קורה לו, הוא לא יבין מדוע תמיד הוא מושך את אותן הנפילות באותם הבורות שוב ושוב, ככל שהאדם רוצה משהו והשאיפה שלו אל המטרה היא כ"כ גדולה כך נכבדים וגדולים גם היגיעה והמסך שיקשו על האדם להגיע אל מטרתו הנכספת.


זיהוי והכרת המימרא המחשיכה הוא המסע הראשון אותו עובר האדם בסדנה, הגילוי של המימרא המחשיכה לכשעצמו הוא תהליך מפעים ומגלה לאדם מה הוא הרצון הפנימי שלו ומדוע אינו מתממש.

כמו שנאמר ע"י הרב וולבה " מי שאינו יודע את עצמו בוודאי אינו יכול למצוא שלום עם בוראו" (עלי שור)


1292250 full moon בשיא החושך מתגלה האור

 לאחר שהאדם עבר דרך הצד החשוך שלו, הכיר וזיהה את המימרא המחשיכה, את השורש המנהל את חייו, הוא מגיע להכרה כי האמונה המחשיכה אינה מאפשרת לו להוציא מהכח אל הפועל אל הפוטנציאל הטמון בו וגורמת לו עקב כך לרגשות שליליים המזיקים מאוד לנפשו וגופו, ומהווה מסך בין האדם לאור העליון, לשפע הרוחני השייך לאדם.בנקודה זו מתחיל האדם לרצות ולהשתוקק להכיר את הטוב הקיים בתוכו, את הרצון האמיתי שלו המיוצג ע"י החלק בנפש הוא -הנשמה. הרצון האמיתי של האדם שייך לו מהיותו חלק אלוקה ממעל, לכן רצונו הפנימי והגבוה ביותר הוא רצון הנשמה.


כאשר יש באדם השתוקקות למצוא ולגלות את תפיסת החיים המאירה והאמיתית, אז אפשר לעבור לשלב הבא: המימרא המאירה. המימרא המאירה היא נקודה החבויה עוד יותר ומוסתרת עמוק בנפש האדם, דרכה מתגלה הפוטנציאל האמיתי הטמון באדם והיא מאפשרת לו להוציאו אל הפועל. בדרך של עבודה רוחנית זו מסוגל האדם להגיע לשלום עם עצמו , עם זולתו, ועם בוראו.


"המימרא המאירה היא נקודה החבויה עוד יותר ומוסתרת עמוק בנפש האדם"

גילוי המימרא המאירה מתקיים בדרך של תהליך מול מטפל\ת שבמהלכו מתגלה לאדם פסוק מן הכתובים (תנ"ך,סידור תפילה ועוד.), בפסוק הנ"ל טמון מסר לאדם לגבי חייו, ומאפשר לאדם לזכות בחיים מחדש, חיים המלאים בשמחה אמיתית תוכן, מטרה, משמעות שליחות ועוד. הרפואה האמיתית לכל תחלואיו של האדם היא התורה "החש בראשו יעסוק בתורה, החש בכל גופו יעסוק בתורה" אך בימינו מעטים הזוכים ללמוד תורה לשם שמים, וגם נשים אינן לומדות תורה ולכן, הוריד בורא עולם בסיעתא דשמיא שיטה יחודית המשלבת את תורת החסידות בתוכה ומאפשרת לאדם להכיר דרך טיפול של זיהוי הרצון המחשיך - “המימרא המחשיכה" וגילוי "המימרא המאירה"- היא החיבור של האדם אל עצמו ואל בוראו.

 לאחר שהכרנו קמעה את רבדי הפעולה של השיטה נקודת אמת, נסביר את הקשר ההדוק שבין ארבעת גופי התודעה, ואת התבטאות הסימפטומים והשורש הרוחניים עד לרמה הפיזיולוגית.


כאשר האדם חי ופועל מתוך תפיסת חיים מחשיכה, נוצר אצלו מערך של רגשות שליליים המרעילים את המערכת. רוב בני האדם כאשר הם חווים רגש שלילי: מוציאים אותו החוצה בדרך שלילית כמו: צעקות, אלימות מילולית\פיזית,העלבות וכד', או שמבצעים פעולה הפוכה של "בליעת הרגש" כי הם לא מסוגלים להוציא את אותו הרגש החוצה ברגע נתון (דוגמא נפוצה: כעס על הבוס בעבודה, או על בת\ן הזוג), דרך שלישית היא ביצוע בריחה נועזת אל הסיגריה, הסמים, האוכל, האלכוהול, הטלויזיה, המחשב או כל כלי זה או אחר המאפשר לנו לברוח ולהשתיק את רגשותינו. 

כאשר הרגשות השליליים נכנסים לפעולה הם מתחילים באופן מיידי להזין את המערכת ולהרעיל אותה, אותה רעילות מגיעה לכל האיברים (כאשר לכל רגש שלילי יש איבר שנפגע ממנו באופן ישיר) ופוגעת בכח התנועה ובזרימה האנרגטית התקינה שלו. נוצרת תקיעות, עודף או חוסר באותו ערוץ אנרגטי של האיבר, ומשם ישר אל הגוף הפיזיולוגי מופיעים הסימפטומים של המחלה, באיבר הפגוע שהורעל ע"י הרגש השלילי, שמקורו ברצון ובתפיסת החיים ממנה פועל האדם.

נקודת האמת היא שיטת טיפול בשורש הרוחני של האדם, בעזרת עבודה פנימית, בעזרת שינוי האמונה מתפיסת חיים מחשיכה לתפיסת חיים מאירה יכול האדם לפעול מתוך נקודת אמת פנימית ומחוברת אל עצמו ואל שליחותו בעולם, תוך חיבור עם בוראו שנותן לו את הכח,הכלים, היכולות, וגם את המימראות.

 

 

evolotion

כניסת חברים