•  -700--110

למי אני מנסה להוכיח?

קטגוריה: שונות


באתי מבית טוב. באמת טוב, לא היה חסר לי כלום מעולם.

עוד לפני שדיברתי כבר היה לי את הג'יפ החשמלי הגדול בשכונה,את הפלאפון הכי חדיש בכיתה.
תמיד היו לי משחקי מחשב חדשים ובכלל כל צעצוע שחפצתי בו.

מאוחר יותר כבר היה לי את הג'יפ הכי מהיר בשכונה, את הציונים הטובים ביותר , , ולמדתי לתואר עוד בצבא. בקיצור לא חסר לי כלום, סיפור הצלחה מסחרר, היו לי הורים טובים כאלה שמדברים על הכל בפתיחות ולא דוגלים בענישה או משמעת חמורה כלל.

הספקתי המון עד גיל 23.

כל חיי חייתי בהרגשה שאני חייב להצליח, אני חייב את זה ואין אפשרות אחרת. כשהשתחררתי מהצבא, שאלתי את עצמי את השאלה המשמעותית ביותר בחיי שהביאה לטוויסט אכזרי בעלילה: למי אני מנסה להוכיח?


באותו הרגע עלתה בי בחילה מעומק הנפש, הסרט שהתחולל במוחי היה סלידה עצומה מכל מהלך חיי, מהחיבוקים של ההורים, מהזיוף והשקר של כל החומריות שסבבה אותי, החוסר גבולות המשווע במסיכה של התחשבות.. הכל פשוט הסתחרר סביבי.

ההחלטה שקיבלתי הייתה לטוס להודו, לא חשבתי יותר מדי פשוט ארזתי תרמיל ורכשתי כרטיס. כשסיפרתי להוריי הם קיבלו את זה בהרגלם בקור רוח ופירגון המנסה להסתיר את הדאגה והלחץ שאחזו בהם.

בהודו התפרקתי.
צרחתי לשמים.
נתתי לעצמי לצאת החוצה, להשתגע לשרוף את כל העקרונות שאי פעם הצבתי לעצמי ופעלתי על פיהם.
הבלבולים שאחזו בי היו בלתי פוסקים עד שפגשתי את אסי ממצפה רמון, בבית היהודי בדרמסלה.

יש מפגשים שפשוט משנים לך את החיים, וזה היה אחד כזה, אסי הסביר לי שיכולה להיות משמעות לכל מעשה שלך אם רק תשים את האגו שלך בצד ותלמד להסתדר בלעדיו, תבין שיש לך עוצמות וכח פנימי שרק אתה יכול לממש, ובלעדיו הפאזל אינו שלם.

8 שנים לאחר מכן

היום אני מנהל בית ספר לחינוך מיוחד, חיפשתי כל חיי דרך בה אוכל להשפיע ולהעניק למי שבאמת צריך, למדתי חינוך מיוחד התחלתי בתור מורה והתקדמתי בתחום. הבנתי שכמה רחוק שלא אברח גם שם אמצא את עצמי, לכן העיסוק בתחום המסייע לזולת משאירה אותי בעמדה בעלת משמעות תמיד. השמחה היא פנימית ואני כבר לא מחפש אותה בהתגלמות חומרית של כסף הצלחה או כבוד, אלא עמוק בתוך החיוך הפנימי ששמור אצלי תמיד.

 

 

תגובות (0)

נשמח לראות את תגובתכם

התחבר לאתר על מנת להשאיר תגובות

evolotion

כניסת חברים